Okno – nie takie zwykłe


Wiele jest elementów, które na co dzień wydają się być w naszych domach czy mieszkaniach wyłącznie elementami funkcjonalnymi. A tymczasem tak samo, jak inne pełnią też funkcję dekoracyjną, poprzez wpływ na charakter aranżacji wnętrza i panujący w nim klimat. A jednym z takich elementów jest niewątpliwie okno. Jak więc uczynić je bardziej eleganckim? Poprzez odpowiednie dodatki. I wcale nie chodzi tutaj tylko o zasłony czy firany. Równie ważną rolę odgrywają tutaj również rolety i żaluzje.
Zarówno jedne, jak i drugie produkowane są głównie po to, aby zapewniały nam jeszcze większy poziom prywatności w naszych domach. Ale nie oszukujmy się, równie dobrze sprawdzają się też jako elementy dekoracyjne. Dzisiejsze modele nie przypominają wcale tych, które były produkowane jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dziś rolety i żaluzje drewniane poznań to eleganckie i pełne charakteru elementy wyposażenia wnętrz.
Wybór modeli, a także materiałów, z jakich są wykonywane i kolorów sprawiają, że potrafią nadać wnętrzu charakter. Doskonale komponują się zarówno z aranżacjami wnętrz utrzymanymi w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Coraz częściej zastępują też tradycyjne rozwiązania, odprowadzając do lamusa ciężkie kotary.