Dentysta


Rodzimy się bez zębów. Następnie pojawiają nam się pierwsze zęby, które w pewnym momencie wypadają. Później na ich miejscu pojawiają się zęby, które mają już nam służyć do końca naszego życia. Jeżeli nam wypadną, to już nie wyrosną nowe. Dlatego dentysta na stałe powinien być w nasz kalendarz. Regularne leczenie zębów sprawi, że nie będziemy mieć z nimi problemów i będą pięknie wyglądać.

Polecamy: denstysta i stomatolog Warszawa Wola.

Jeżeli zaniedbamy zęby, to nie tylko próchnica może być naszym problemem. Nasz uśmiech nie będzie dobrze wyglądać i możemy mieć problemy z jedzeniem niektórych produktów. Również możemy odczuwać ból. Złe dbanie o zęby może mieć naprawdę niemiłe konsekwencję, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Jeśli mamy bardzo popsute zęby, to nawet najlepsza stomatologia nam nie pomoże i jedynym wyjściem będzie wyrwanie zębów. Z całą pewnością nie jest to przyjemne. W ich miejsce będziemy musieli wstawić drogie implanty lub przyzwyczaić się do sztucznej szczęki. Oczywiście można się do tego przyzwyczaić, ale jeżeli jesteśmy w wieku emerytalnym. Warto jak najdłużej mieć swoje własne zęby. Dlatego należy regularnie odwiedzać dentystę. Plombowanie ubytków na bieżąco nie jest czasochłonne. Dzisiaj dentyści korzystają z takich urządzeń, że czynność tą wykonują szybko i bezboleśnie.

Oczywiście czasami mamy większe problemy z zębami i zdarza się leczenie kanałowe. Takie leczenie już niestety trochę kosztuje, ale pomoże nam zachować zęba. Dzięki temu nie będziemy musieli go wyrywać, a wyrwanie zęba ma czasem spore konsekwencję, ale niestety nie zawsze mamy tego świadomość.

Regularne mycie zębów jest bardzo ważne. Warto też pamiętać o systematycznym ściąganiu kamienia. Raz w roku możemy taką czynność wykonać za darmo w wielu gabinetach stomatologicznych. Warto więc z tego skorzystać i cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi zębami.

Zobacz także jak leczy zęby dentysta Poznań.